Dzień Dziecka z Policją - Informacje - KPP Radzyń Podlaski

Informacje

Dzień Dziecka z Policją

Data publikacji 04.06.2018

Radzyńscy policjanci wzięli udział w obchodach „Dnia Rodziny” festyn z okazji tego święta odbył się wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej w Sobolach gmina Ulan Majorat. W trakcie festynu nie mogło także zabraknąć radzyńskich policjantów, którzy chętnie włączyli się w tą inicjatywę.

Na przygotowanym przez mundurowych stoisku można było obejrzeć sprzęt, którym posługują się stróże prawa podczas swojej codziennej służby. Była okazja usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć kamizelkę kuloodporną jak też obejrzeć inne policyjne „gadżety”. Dodatkowo każdy chętny mógł usiąść na motocyklu wykorzystywanym do służby przez Wydział Ruchu Drogowego.

Tego dnia policjanci uczestniczyli również w „VII Gminnym Dniu Dziecka”, który odbył się w miejscowości Główne gmina Radzyń Podlaski. Również tutaj najmłodsi spotkali się z „policyjnym wyposażeniem”. Mogli obejrzeć z bliska radiowóz oraz przymierzyć sprzęt używany do zabezpieczeń imprez masowych. Uczestnicy chętnie powracali na policyjne stoisko a także robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  

Podczas spotkań zarówno dorośli jak i dzieci mogli z bliska przyjrzeć się pracy radzyńskich policjantów oraz usłyszeć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa w trakcie spędzania czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji.

P.W.