Dzieci w komendzie - Informacje - KPP Radzyń Podlaski

Informacje

Dzieci w komendzie

Data publikacji 08.06.2018

Radzyńska komenda otworzyła swoje drzwi dla dzieci z Przedszkola Miejskiego filia nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Podczas wycieczki dzieci z bliska mogły poznać pracę funkcjonariuszy oraz zobaczyć jakim sprzętem na co dzień dysponują radzyńscy policjanci. Każde dziecko chciało usiąść w radiowozie, jak również na policyjnym motocyklu. Dzieci mogły także zobaczyć psy służbowe. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Okres przed wakacyjny to dla dzieci i młodzieży czas na przygotowanie się do zabaw i odpoczynku od codziennych zajęć szkolnych, jednak nie tylko, jest to również możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przekonały się o tym dzieci, które odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Jedną z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez przedstawicieli z przedszkola oraz radzyńskich policjantów była wycieczka "na komendę". Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń naszej jednostki. Zobaczyli jak wygląda m. in. stanowisko kierowania, przyjazny pokój przesłuchań, siłownia, sala odpraw czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak strzelnica i pokaz pracy psów służbowych. Dzieci mogły z bliska zaobserwować nie tylko miejsce pracy, ale również czynności wykonywane przez policjantów. Obejrzały także sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych.

W trakcie spotkania nie zabrało również informacji dotyczących zasad bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży m. in. w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…. nad woda”. Mali uczestnicy z grup: „Dinozaury”, „Krasnale”, „Słoneczka”, „Misie” pełni wrażeń opuszczali radzyńską jednostkę. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

P.W.