Przekroczył prędkość i próbował uciec - Informacje - KPP Radzyń Podlaski

Informacje

Przekroczył prędkość i próbował uciec

Data publikacji 29.10.2018

Przekroczył dozwoloną prędkość, a na widok policjantów próbował uciec. Mowa o 20-latku, który nie zatrzymał się do kontroli w m. Żakowola Radzyńska. Po pościgu został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Powodem ucieczki okazała się obawa utraty prawa jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radzyńskiej komendy prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Żakowola Radzyńska przy drodze krajowej nr 19. Jednym z samochodów, który w tym miejscu przekroczył dozwoloną prędkość był pojazd marki Seat Toledo. Kierujący tym pojazdem zignorował jednak dawane mu sygnały do zatrzymania. Na widok policjantów jeszcze przyspieszył i odjechał w kierunku miejscowości Kąkolewnica.

Policjanci ruszyli w pościg. Uciekający seatem mężczyzna zjechał na drogę gruntową, gdzie uszkodził swój samochód. Tam został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica. Powodem ucieczki jak się tłumaczył była obawa utraty prawa jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Za wykroczenie przekroczenia prędkości został ukarany mandatem karnym, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli zagrożone jest karą do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

P.W.