Bomba lotnicza znaleziona podczas grzybobrania - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Bomba lotnicza znaleziona podczas grzybobrania

Data publikacji 07.10.2020

Niewybuch bomby lotniczej odnaleziony został wczoraj w czasie grzybobrania w miejscowości Turów. Jest to pozostałość z czasów II wojny światowej o dużej sile rażenia. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia patrolu saperskiego. W trakcie działań żołnierzy zostało wydobytych jeszcze kilka niewybuchów.

Wczoraj przed południem dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany o niebezpiecznym znalezisku odkrytym podczas grzybobrania w miejscowości Turów, gmina Kąkolewnica. Radzyńscy funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia saperów. Okazało się, że znaleziony przedmiot to niewybuch bomby lotniczej o wadze około 100 kilogramów, prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej. Na miejsce przyjechał patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. W trakcie działań żołnierzy okazało się, że to nie jedyny niebezpieczny przedmiot w tym miejscu. Łącznie zostało zabezpieczonych 6 bomb.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

aspirant Piotr Mucha