Z 6 aktualnymi zakazami przewoził o trzech pasażerów za dużo - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Z 6 aktualnymi zakazami przewoził o trzech pasażerów za dużo

Data publikacji 09.10.2020

32-latek kierując pojazdem marki Renault Trafic przewoził o 3 osoby więcej niż zezwalały na to dokumenty pojazdu. Dodatkowo mężczyzna posiadał 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami. Teraz kierujący za swoje zachowanie stanie przed sądem.

Wczoraj policjanci z radzyńskiej drogówki w miejscowości Zbulitów Duży, gmina Radzyń Podlaski zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, który posiadał uszkodzenie przedniej części pojazdu. W trakcie kontroli okazało się, że zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym samochodzie, wynosiła dziewięć. Podczas kontroli mundurowi stwierdzili, iż 32-letni mieszkaniec gminy Drelów w  samochodzie przewoził 12 osób. W trakcie wykonywanych czynności, kierujący poinformował policjantów, iż nie posiada prawa jazdy. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach, mężczyzna ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

32-latek przewożąc większą liczbę osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu określający liczbę miejsc popełnił wykroczenie, za co został ukarany mandatem karnym. Za popełnienie kolejnego przestępstwa mężczyzna stanie przed sądem. Kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny za uszkodzenia, a samochód został odholowany na parking strzeżony.

aspirant Piotr Mucha