Z promilami i aktualnym zakazem jechał motorowerem - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Z promilami i aktualnym zakazem jechał motorowerem

Data publikacji 09.10.2020

Nawet do 5 lat więzienia grozi 42-latkowi z gminy Wohyń. Mężczyzna posiadając aktualny zakaz kierowania oraz będąc pod wpływam alkoholu poruszał się motorowerem po ulicach Wohyń. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Wohyniu na ulicy Poprzecznej motorowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak się okazało jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Wohyń. W trakcie wykonywanych czynności przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowe po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 42-latek posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2023 roku.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

aspirant Piotr Mucha