Bomba kasetowa wykopana w trakcie prac ziemnych - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Bomba kasetowa wykopana w trakcie prac ziemnych

Data publikacji 10.10.2020

Wczoraj podczas prac ziemnych w miejscowości Wohyń wykopana została bomba kasetowa SD1, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają niewybuch do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Kolejny raz przypominamy o szczególnych środkach ostrożności w przypadkach odnalezienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów.

Funkcjonariusze radzyńskiej komendy zostali poinformowani, że podczas prac ziemnych odnaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Okazało się, że znaleziony przedmiot to niewybuch bomby kasetowej SD1, pochodzący z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

aspirant Piotr Mucha