Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej

Data publikacji 15.10.2020

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi A6 najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, po czym zderzył się czołowo z jadącym od Lublina samochodem marki Alfa Romeo. W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21 na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, 19-latek prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków najechał na tył volkswagena passata. Kierujący volkswagenem 28-letni mieszkaniec gminy Borki w tym momencie sygnalizował manewr skrętu w lewo i ustępował pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku jazdy. 

Po tym 19-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Alfa Romeo. Autem kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu łukowskiego.  Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby, kierowca i pasażer audi oraz kierująca alfą. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

aspirant Piotr Mucha