Zderzenie busów z ciężarówką w Paszkach Małych - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zderzenie busów z ciężarówką w Paszkach Małych

Data publikacji 19.11.2020

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło nad ranem w miejscowości Paszki Małe na DK-19. Kierujący mercedesem sprinterem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką, a następnie czołowo z busem marki Renault Master. Do szpitala zostały przewiezione trzy osoby z obrażeniami ciała. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na wyznaczone objazdy.

Do zdarzenia doszło około godziny 4:15 na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Paszki Małe, gmina Radzyń Podlaski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter, 27-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki Renault Master typu bus.

Ciężarowym manem kierował 50-latek, mieszkaniec województwa podkarpackiego, który nie odniósł obrażeń. Busem marki Renault Master kierował 29-letni mieszkaniec Warszawy, a wraz z nim podróżował 25-latek. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Droga w miejscu wypadku drogowego jest całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

aspirant Piotr Mucha

  • Uszkodzona naczepa ciężarowa leży na poboczu drogi
  • Uszkodzone pojazdy stoją na jezdni
  • Uszkodzone samochody typu bus stoją na jezdni. Przed nim laweta.