Zatrzymany włamywacz - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zatrzymany włamywacz

Data publikacji 24.12.2020

Radzyńscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który dwukrotnie włamał się do pomieszczeń gdzie składowane były elektronarzędzia na terenie jednej z budowy w Radzyniu Podlaskim. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. Wartość przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Do zdarzeń doszło w ubiegły piątek na terenie jednej z budowy w Radzyniu Podlaskim. Sprawca dokonał dwukrotnie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń, gdzie składowane były elektronarzędzia. Jego łupem padł między innymi przedłużacz, poziomnica laserowa, wkrętarka czy szlifierka kątowa. Wartość utraconych przedmiotów właściciele oszacowali na kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Radzyńscy kryminalni wykonując czynności w tej sprawie ustalili „amatora cudzego mienia”. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant Piotr Mucha