Nie mieli co robić, więc poszli kłusować - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Nie mieli co robić, więc poszli kłusować

Data publikacji 28.12.2020

Za nielegalny połów ryb odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 24 i 34 lat, którzy kłusowali przy pomocy sieci. Zostali zauważeni i zatrzymani na gorącym uczynku przez patrol radzyńskiej drogówki. Mundurowym tłumaczyli swoje zachowanie brakiem zajęcia w święta. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym za nielegalny połów ryb grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w godzinach popołudniowych w miejscowości Walinna na kanale Wieprz-Krzna. Funkcjonariusze radzyńscy drogówki w trakcie patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dokonywali połowu ryb przy pomocy sieci rybackich. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat. Starszy z mężczyzn jest mieszkańcem gminy Komarówka Podlaska, natomiast 24-latek zamieszkuje na terenie powiatu bialskiego. Mężczyźni posiadali przy sobie sieć rybacką - drygawicę oraz złowione ryby. Mundurowym tłumaczyli, że z nudów wybrali się na ryby z uwagi na brak zajęcia w święta.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt natomiast mężczyźni trafili na komendę gdzie usłyszeli zarzuty. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym za nielegalny połów ryb grozi grzywna, a nawet do 2 lat więzienia.

aspirant Piotr Mucha