Odpowiedzą za kradzież oleju napędowego - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Odpowiedzą za kradzież oleju napędowego

Data publikacji 02.01.2021

Zarzuty kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24-lat, którzy są podejrzani o kradzież metalowej beczki z zawartości oleju napędowego. Do tego przestępstwa doszło pod koniec października na terenie jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 1000 złotych.

Do kradzieży doszło w nocy z 22 na 23 października na terenie jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Wówczas nieznani sprawcy z budynku gospodarczego skradli metalową beczkę z zawartością oleju napędowego. Według właściciela w beczce znajdował się około 200 litrów oleju, a całą wartość mienia wycenił na kwotę około 1000 złotych.

Ustalenia radzyńskich kryminalnych doprowadziły do sprawców kradzieży. Okazali się nim dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24-lat. Młodszy z nich zamieszkuje na terenie gminy Drelów, natomiast 24-latek na terenie gminy Kąkolewnica. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Następnie wykonywane z nimi były czynności procesowe w trakcie, których usłyszeli zarzuty. Amatorzy cudzego mienia przyznali się do zarzucanych im czynów.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Piotr Mucha

  • napis Policja