Uprawiał konopie w piwnicy - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Uprawiał konopie w piwnicy

Data publikacji 22.02.2017

Radzyńscy kryminalni ujawnili u 34-letniego mieszkańca gm. Kąkolewnica uprawę konopi indyjskich. Rośliny hodowane były w piwnicy domu zamieszkiwanego przez mężczyznę. Policjanci zabezpieczyli łącznie 7 krzaków w różnej fazie wzrostu, natomiast na strychu domu ujawnili susz marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Wczoraj radzyńscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Z ustaleń operacyjnych policjantów wynikało, iż mieszkający tam mężczyzna może uprawiać konopie inne niż włókniste. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje ujawniając 7 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Rośliny w doniczkach znajdowały się w specjalnie skonstruowanej skrzyni. Z zabezpieczonych przez policjantów roślin można uzyskać 154 gramów środka odurzającego. Dodatkowo w trakcie przeszukania funkcjonariusze na strychu domu ujawnili i zabezpieczyli ponad 27 gramów suszu marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi i posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.