Jazda testowa zakończona zderzeniem - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Jazda testowa zakończona zderzeniem

Data publikacji 06.03.2017

Na skrzyżowaniu ulicy Kochanowskiego z ulicą Słowackiego doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Rover, doprowadzając do zderzenia. Policja apeluje o rozważną i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:30 na skrzyżowaniu ulicy Kochanowskiego z ulicą Słowackiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem marki Peugeot, 32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego doprowadził do zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu samochodem osobowym marki Rover, którym kierował 43-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Funkcjonariusze radzyńskiej drogówki na miejscu ustalili, iż mieszkaniec powiatu świdnickiego przybył do Radzynia Podlaskiego w celu zakupu motoroweru i w chwili zdarzenia wykonywał jazdę próbną przed sfinalizowaniem transakcji. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała przewieziony został kierowca jednośladu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.