Pijany i na zakazie - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Pijany i na zakazie

Data publikacji 08.03.2017

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 39-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW Golf, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzisiaj około godz. 9:20 dyżurny radzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że drogą K-19 w kierunku Radzynia Podlaskiego porusza się kierujący samochodem marki VW Golf prawdopodobnie będący w stanie nietrzeźwości. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził tę informację. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 39-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski jest kompletnie pijany. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.