Zderzenie na skrzyżowaniu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zderzenie na skrzyżowaniu

Data publikacji 15.03.2017

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godz. 08:15 w miejscowości Biała. Kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z VW Golf. Policja apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 08:15 w miejscowości Biała gm. Radzyń Podlaski. Jak ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki, kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon 68-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski poruszając się drogą podporządkowaną na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki VW Golf doprowadzając do zderzenia. Golfem kierował 35-letni mieszkaniec gm. Borki, poruszając się drogą z pierwszeństwem.

   W trakcie rozmowy z policjantami kierujący Seatem tłumaczył, iż do zderzenia doszło z powodu oślepiającego słońce. Badanie przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.

   Funkcjonariusze 68-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.