Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 16.03.2017

140 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędził wczoraj 34-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej w miejscowości Żelizna. Jego jazda zakończyła się utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:10 w miejscowości Żelizna. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na drodze wojewódzkiej W-813, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault, którego kierujący znaczne przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Miernik prędkości wskazał 140 km/h. Kierującym Renault okazał się  34-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, otrzymał również wysoki mandaty karny, a na jego „konto” trafiło 10 pkt karnych.

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane na okres 3 miesięcy bezpośrednio przez kontrolującego ich funkcjonariusza. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu kierować pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie wydłużony do 6 miesięcy.

   Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się na kierowanie pojazdem, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

    Apelujemy również do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych.