Kradzież kamer monitoringu szkolnego - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Kradzież kamer monitoringu szkolnego

Data publikacji 15.04.2017

Zarzuty kradzieży usłyszeli dwaj 17-letni mieszkańcy gminy Komarówka Podlaska. Nastolatkowie podejrzani są o kradzież czterech kamer monitoringu umieszczonych na zewnątrz budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej. Młodzieńcy przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 kwietnia tuż przed godziną 21:00 w miejscowości Komarówka Podlaska. Nieznani sprawcy ukradli cztery kamery monitoringu szkolnego zamontowane na budynku, a także dokonali uszkodzenia mienia w postaci wybicia szyby w budynku. Poczynania młodzieńców zarejestrował monitoring. Straty oszacowane zostały na kwotę około 3 tys. zł.

W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności radzyńscy kryminalni ustalili personalia sprawców. Okazało się, że są to dwaj 17-letni mieszkańcy gminy Komarówka Podlaska. Sprawcy trzy kamery ukryli w pryzmie piachu na pobliskim polu, natomiast jedną w kompleksie leśnym.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo jeden z nich odpowie również za uszkodzenie mienia, które zagrożone jest taką samą karą.