Mali goście na komendzie - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Mali goście na komendzie

Data publikacji 21.06.2017

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego z grup „ Biedronki” i „ Kaczuszki”. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia policyjnego aresztu. Mogły zobaczyć strzelnicę, a także pokaz tresury psa służbowego. Z małymi gośćmi rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu, przy pracach rolnych oraz na ulicy, a także podczas wypoczynku nad wodą.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim dobrze przygotowali się na wizytę niecodziennych gości. Zaplanowali na tą okazje wiele atrakcji.  Podczas wycieczki dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.

Pod opieką nauczycielek miały okazję zwiedzić mury komendy oraz zobaczyć, jak pracują na co dzień stróże prawa. Z dużą ciekawością  przyglądały się prezentowanemu umundurowaniu i wyposażeniu policjanta na służbie, jak również do działań zespołowych. Duże emocje wzbudziła prezentacja środków przymusu bezpośredniego, podczas której goście mogli osobiście dotknąć kajdanki oraz przymierzyć kamizelkę kuloodporną.

Kolejnym punktem programu wycieczki była strzelnica, na której dzieci mogły dotknąć, a także przymierzyć się do tarczy strzeleckiej z broni wykorzystywanej przez Policję. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w celi policyjnego aresztu  oraz na stanowisku dyżurnego. Kolejną niespodzianką był pokaz umiejętności pracy przez technika kryminalistyki, który  zaprezentował czynności jakie wykonuje podczas zdarzenia drogowego. Nim opadły pierwsze emocje, policjanci znów dostarczyli kolejnych wrażeń. Wiele zainteresowania wzbudził policyjny pies oraz wykonywane przez niego komendy. To spotkanie wywołało najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach. Wszyscy ustawiali się w kolejce, aby go pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jego przewodnik i opiekun opowiadał o jego szkoleniu i wspólnej pracy. Nie mniejszą popularnością cieszył się  policyjny radiowóz, a także motocykle wykorzystywane w Ruchu Drogowym.

Policjanci przypomnieli także  małym gościom wiadomości z zakresu bezpiecznych zachowań, w szczególności podczas spędzania czasu wolnego w wakacje nad wodą, podczas wykonywania prac polowych. Dzisiejsza wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieciaków, którzy dali słowo, że będą  przestrzegać prawa. Być może również to pierwsze spotkanie z Policją będzie dla niejednego „malucha” inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

P.W.