„Ramzes” wytropił sprawców włamania - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

„Ramzes” wytropił sprawców włamania

Data publikacji 26.06.2017

Radzyńscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do garażu w Kąkolewnicy. Włamywacze skradli warte 2 tys. zł. części samochodowe i narzędzia. Kierunek ucieczki zatrzymanych wskazał pies służbowy „Ramzes” o specjalizacji patrolowo-tropiącej. Sprawcami okazali się 18 i 21-letni mieszkańcy powiatu Bialskiego. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w noc z soboty na niedzielę. Dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał wczesnym rankiem w niedzielę informację zgłoszenie o włamaniu do garażu na terenie jednej z posesji. Sprawcy wybili szybę w oknie i zabrali znajdujące się w środku części samochodowe i motocyklowe, a także narzędzia warsztatowe o wartości łącznej około 2 tys. zł.

Na miejsce pojechali policjanci, skierowany został także przewodnik z psem służbowym. Jak się dosyć szybko okazało, „Ramzes” podjął trop i wskazał kierunek ucieczki sprawców. Wskazaną przez psa ulicą przewodnik dotarł na oddaloną około 2 km posesję. Tam funkcjonariusze podczas przeszukania odnaleźli wszystkie skradzione łupy.  Chwilę później zatrzymali znajdujących się w domu dwóch mężczyzn: 18 i 21-latka. Obydwaj przyznali się do popełnionego przestępstwa.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.