Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach

Data publikacji 03.07.2017

Na naszych drogach kolizje ze zwierzętami nie należą do rzadkości. Kolizja samochodu z pojawiającym się nieoczekiwanie zwierzęciem na drodze może mieć poważne skutki. Przekonał się o tym 26-letni kierujący audi, któremu wtargnął łoś. Kierujący chcąc uniknąć zderzenia stracił panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo. 26-latek trafił do szpitala, a pojazd którym podróżował uległ uszkodzeniu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 1:30 w miejscowości Bezwola na drodze K-63. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 26-letni obywatel Ukrainy chcąc uniknąć zderzenia z łosiem zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.  Z relacji kierującego wynikało, że zwierzę wtargnęło na jezdnię, z kompleksu leśnego, wprost przed jadące auto. Kierujący Audi  trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej opuścił placówkę medyczną. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drodze! Kolizja z dzikiem, sarną czy łosiem może zakończyć się tragicznie, a na pewno kosztowną naprawą samochodu. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.