Potrącenie rowerzysty na K-19 - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Potrącenie rowerzysty na K-19

Data publikacji 04.07.2017

Policjanci z Radzynia Podlaskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj we wczesnych godzinach porannych na drodze krajowej K-19 w miejscowości Bedlno Radzyńskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. Cyklista z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 5:30 na drodze krajowej K-19 w miejscowości Bedlno Radzyńskie. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej jednostki wynika, że kierujący rowerem 51-letni mieszkaniec gm. Ulan Majorat wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Ford, którego kierującym był 22-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. W wyniku wypadku cyklista, doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący fordem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Cyklista dodatkowo odpowie za kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W wyniku wypadku na drodze K-19 został wprowadzony ruch wahadłowy.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jad