Zdarzenie drogowe z łosiem - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zdarzenie drogowe z łosiem

Data publikacji 10.07.2017

Policjanci Ruchu Drogowego z Radzynia Podlaskiego ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj wczesnym rankiem na drodze powiatowej relacji Radzyń Podlaski - Brzostówiec. Łoś wybiegł z przydrożnych krzaków wprost przed jadącego volkswagena. W wyniku zderzenia zwierzęcia z pojazdem do szpitala trafił pasażer auta z ciężkimi obrażeniami ciała. Z kolei kierującemu pojazdem i drugiemu z pasażerów nie stało się nic poważnego.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia na terenie naszego powiatu doszło dziś po godzinie 4:00 rano. Z relacji kierującego wynikało, że zwierzę wtargnęło na jezdnię, z zarośniętego drzewami i krzewami pobocza, wprost przed jadące auto. Kierujący nie zdołał zatrzymać w porę samochodu i uderzył w kilkusetkilogramowe zwierzę. W wyniku zderzenia do szpitala trafił z ciężkimi obrażeniami ciała 50-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, zaś dla 58-letniego kierującego i 56-letniego drugiego z pasażerów volkswagena, mieszkańców miasta i gminy Radzyń Podlaski skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Przed nami okres wędrówek dzikich  zwierząt, które na terenie powiatu  bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne.  Apelujemy o ograniczenie prędkości jazdy, zwłaszcza w rejonie kompleksów leśnych, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem jest groźne. Oprócz poważnych uszkodzeń pojazdu prowadzi równie często do obrażeń osób nim podróżujących.