Policjanci spotkali się z dziećmi - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Policjanci spotkali się z dziećmi

Data publikacji 20.07.2017

Wczoraj w Ośrodku Kultury w Komarówce Podlaskiej odbyło się spotkanie policjantów radzyńskiej komendy z dziećmi, które uczestniczą w zajęciach i warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Nadzieja i Przyszłość”. Dzieci mogły się dowiedzieć jak bezpiecznie spędzać czas wolny nad wodą w ramach zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka kampanii: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, a także usłyszeć o szeroko pojętym bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także podczas wykonywania prac gospodarskich w czasie żniw.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Wczoraj odwiedzili dzieci z gminy Komarówka Podlaska. W trakcie spotkania policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne, mające służyć poprawie bezpieczeństwa dzieci, poprzez podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń i sposobów ich unikania oraz szukania pomocy w razie potrzeby. Ponadto przygotowali niespodzianki i tak, ochotnicy mogli założyć ciężki strój bojowy policyjnej prewencji i przekonać się na własnej skórze jaki jest ciężar całego wyposażenia.  Wielką frajdą była możliwość, by usiąść za kierownicą radiowozu i choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa.

W trakcie spotkania poruszane  tematy dotyczyły bezpieczeństwa szeroko pojętego m.in. na drodze, w domu czy nad wodą. W trakcie wizyty omówione zostały zagrożenia z jakimi dzieci mogą spotkać się w trakcie zabaw w czasie wakacji oraz sposoby ich uniknięcia. Dzieci chętnie słuchały policjantów i czynnie uczestniczyły w spotkaniu zadając mnóstwo pytań.

P.W.