Nietrzeźwy kierujący wjechał do przydrożnego rowu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący wjechał do przydrożnego rowu

Data publikacji 01.08.2017

34-latek z Radzynia Podlaskiego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu, swoją podróż zakończył w rowie. Badanie alkomatem wykazało że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje postępowanie. Za jazdę "na podwójnym gazie" grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem około godziny 21:50 w miejscowości Radzyń Podlaski na skrzyżowaniu ul. Sitkowskiego z Błogosławionych Męczenników Podlaskich doszło do zdarzenia drogowego. Dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefonicznie, z którego treści wynikało że w rowie znajduje się auto, a w nim mężczyzna. Policjanci udali się na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Z relacji świadków zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes- Benz, 34-latek mieszkaniec miasta Radzyń Podlaski, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w rów melioracyjny. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,90 promila alkoholu.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed Sądem. Za jazdę "na podwójnym gazie" grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

P.W.