Pijany i zakazem wjechał w drzewo - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Pijany i zakazem wjechał w drzewo

Data publikacji 07.08.2017

Policjanci radzyńskiej jednostki ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Zbulitów Duży, gm. Radzyń Podlaski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A6 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Obrażeń ciała doznał kierujący, który przewieziony został do szpitala, gdzie okazało się że znajduje się pod działaniem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 8:15 w miejscowości Zbulitów Duży, gm. Radzyń Podlaski. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, 26-letni mieszkaniec gm. Wohyń, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na prawe pobocze uderzając w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie w trakcie wykonywanych badań laboratoryjnych okazało się, że jest pod działaniem alkoholu.

W związku z zaistniała sytuacją od kierującego została pobrana krew do badań w celu ustalenia dokładnej zawartości alkoholu w organizmie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada podwójny aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.