Aktualności

„Moje życie zależy od Ciebie – Dzień bezpiecznego pasażera”

Data publikacji 12.08.2017

Dziś radzyńscy policjanci na drogach powiatu prowadzą działania pod nazwą ”Moje życie zależy od Ciebie – Dzień bezpiecznego pasażera”. Celem akcji jest uświadomienie pasażerom, że ich asertywna postawa w relacji z kierowcą, może mieć wpływ na jego zachowanie. Mundurowi będą również przypominać kierowcom, że wioząc pasażerów są odpowiedzialni za ich życie i zdrowie.

    Głównym celem tych działań będzie poprawa bezpieczeństwa pasażerów. Akcja ma także na celu uświadomienie pasażerom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy oraz że ich asertywna postawa w relacji z kierowcą, może mieć wpływ na jego zachowanie. Mundurowi będą również przypominać kierowcom, że wioząc pasażerów są odpowiedzialni za ich życie i zdrowie.

    Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

    Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych. Pamiętajmy jednak, że jadąc samochodem zapinamy pasy podczas jazdy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

P.M.