Pijany, bez uprawnień i badań technicznych auta wiózł żonę - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Pijany, bez uprawnień i badań technicznych auta wiózł żonę

Data publikacji 05.09.2017

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 36-letni mieszkaniec gminy Borki, który w takim stanie kierował nissanem, dodatkowo mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania oraz przewoził pasażerkę. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz nie został przerejestrowany w wyznaczonym terminie. Teraz o losie kierującego zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00 w Radzyniu Podlaskim na ul. Konstytucji 3-go Maja. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan Primiera. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej od kierującego wyczuli woń alkoholu, a użyte urządzenie wskazało, iż kierujący ma ponad 1,5 promila alkoholu. 

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Borki. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz w takim stanie przewoził pasażerkę, swoją żonę.

Ponadto nissan, którym się poruszał, nie został przerejestrowany w wyznaczonym terminie i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonanych czynnościach auto odholowane zostało na parking strzeżony.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 36-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.