Skręcając w lewo zajechał drogę motocykliście - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Skręcając w lewo zajechał drogę motocykliście

Data publikacji 07.09.2017

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił wczoraj motocyklista po zderzeniu się z samochodem ciężarowym a później nissanem. Do wypadku doszło w m. Wygnanów. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowy manewr skrętu w lewo kierowcy ciężarówki. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mitsubishi wraz z przyczepą, 41-letni mieszkaniec gminy Milanów doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motocyklem. Mężczyzna prawdopodobnie wykonując manewr skrętu w lewo, w drogę gruntową nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem.

Motocyklista po zderzeniu z zespołem pojazdów został wybity z toru jazdy, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Nissan, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Czemierniki.

Motocyklem kierował 17-letni mieszkaniec gminy Ostrówek. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia drogowego oraz apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.