Zderzenie z łosiem - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zderzenie z łosiem

Data publikacji 09.09.2017

Jedna osoba ranna i zniszczony pojazd to skutki wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze K-19 w miejscowości Borki. Z lasu, wprost przed jadącego nissana wtargnął łoś. Policja apeluje do kierujących o wzmożoną ostrożność szczególnie w rejonie kompleksów leśnych. Trasy jesiennych wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne na terenie powiatu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia na terenie naszego powiatu doszło dziś po godzinie 4: 00 rano. Z relacji kierującego wynikało, że łoś wtargnął na jezdnię, z lasu, wprost przed jadącego nissana. Kierujący 52-letni mieszkaniec Lublina, nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. W wyniku tego wypadku doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz bezwzględne stosowanie się do znaków ostrzegających o możliwości pojawienia się na drodze zwierząt, zwłaszcza w rejonach kompleksów leśnych.  Trasy jesiennych wędrówek leśnych zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne na terenie powiatu.