Pijany kierowca sprawcą kolizji - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Pijany kierowca sprawcą kolizji

Data publikacji 11.09.2017

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 38-latek, sprawca kolizji w miejscowości Czemierniki na ul. Parczewskiej. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Audi 100 doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mitsubishi, a następnie uderzył w zaparkowane auto. Teraz odpowie za swoje czyny przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 14:20 w miejscowości Czemierniki na ul. Parczewskiej. Kierujący pojazdem marki Audi 100, 38-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem marki Mitsubishi, a następnie uderzył w zaparkowane auto marki Audi, które uszkodziło ogrodzenie posesji.

Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna w takim stanie w chwili zdarzenia drogowego przewoził pasażerkę. Kierowca mitsubishi był trzeźwy. Nikomu z uczestników nic się nie stało i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Teraz 38-latek odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.