Niewybuch znaleziony w lesie - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Niewybuch znaleziony w lesie

Data publikacji 09.10.2017

Bomba lotnicza pochodzącego z okresu II wojny światowej, znaleziona została w kompleksie leśnym w miejscowości Marynin. O znalezisku poinformował policjantów przypadkowy przechodzień. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Marynin. Dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że w lesie, przypadkowy przechodzień znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie.

Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to bomba lotnicza, pochodząca prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.