Czołowe zderzenie na K-19 - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Czołowe zderzenie na K-19

Data publikacji 09.10.2017

Najprawdopodobniej nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze K-19 w miejscowości Tchórzew Kolonia. Kierujący samochodem osobowym marki Mazda 6 podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki BMW. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący BMW oraz dwie pasażerki trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:20 w miejscowości Tchórzew Kolonia na drodze K-19. Kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 26-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski podróżując wraz z pasażerką, wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. Kierujący najprawdopodobniej  nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i wjechał na lewy pas ruchu, którym poruszał się prawidłowo kierujący pojazdem marki BMW. W wyniku podjętego manewru doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. BMW kierował 25-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, z którym podróżowało cztery pasażerki. W wyniku zderzenia się pojazdów do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący BMW oraz dwie pasażerki.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło wykonane przez policjantów badanie. Funkcjonariusze 26-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.