Aktualności

Zbliża się Wszystkich Świętych – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Data publikacji 25.10.2017

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie odwiedzamy groby swoich bliskich. W ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca ich spoczynku. Niestety te chwile może zakłócić nam ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży. Aby ten czas minął spokojnie radzyńscy policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa na te szczególne dni.

Aby podczas porządkowania grobów nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste:

1. Nie zostawiajmy na ławce, czy grobie swoich torebek, siatek z wartościowymi przedmiotami – bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może "zmienić" właściciela.

2. Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów
w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

3. Nie zabierajmy na cmentarze dużych sum pieniędzy, niepotrzebnych w takim miejscu wartościowych przedmiotów.

4. Zwracajmy uwagę na osoby, które są obok nas, nie opowiadajmy obcym o swoim stanie majątkowym, kłopotach rodzinnych itp., nie eksponujmy zawartości portfela.

Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast Policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

W natłoku spraw nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach. Odwiedzając groby, spotykamy się z krewnymi czy znajomymi. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów – szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło bądź doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Jest to czas w którym musimy zdać sobie sprawę z własnego wpływu na nasze bezpieczeństwo.