Praktyczna lekcja bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Praktyczna lekcja bezpieczeństwa

Data publikacji 30.10.2017

Policjantka radzyńskiej komendy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Ulanie Majoracie. Funkcjonariuszka przekazała najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Była też cześć praktyczna podczas, której dzieci pod opieką opiekunów i policjantki uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Spotkanie zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

W  ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji policjantka z radzyńskiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ulanie Majoracie. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób trzecich. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się
w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg oraz jak ważne jest posiadanie elementów odblasków. Aby utrwalić przekazane informacje policjantka wyruszyła z grupą uczniów na lekcję w praktyce. Pod czujnym okiem funkcjonariuszki uczniowie uczyli się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

W spotkanie czynnie włączył się Wójt Gminy Ulan Majorat Pan Jarosław Koczkodaj, który przekazała elementy odblaskowe zakupione przez urząd gminny aby dzieci świeciły przykładem  dbając o swoje bezpieczeństwo.