Podsumowanie akcji "Znicz 2017" na drogach powiatu radzyńskiego - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Podsumowanie akcji "Znicz 2017" na drogach powiatu radzyńskiego

Data publikacji 03.11.2017

Podczas siedmiu dni trwającej akcji Znicz na drogach powiatu radzyńskiego doszło do trzech wypadków, w których dwie osoby zginęły. Policjanci byli wzywani również do dziewięciu kolizji drogowych.

Tegoroczna akcja" Znicz" rozpoczęła się na naszych drogach już 27 października i zakończyła w czwartek 2 listopada. W tym okresie na drogach powiatu radzyńskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w którym dwie osoby w skutek odniesionych obrażeń zmarły. Policjanci odnotowali również dziewięć kolizji drogowych, w których obrażeń doznały trzy osoby.

Przez siedem dni wzmożona liczba patroli policyjnych dbała o bezpieczeństwo osób, które bardzo często wyruszały w daleką podróż by odwiedzić groby swoich bliskich. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, jak również służby kryminalnej. Mundurowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów, zwracali szczególną uwagę na to czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach oraz badali stan trzeźwości kierujących.

Niestety nie wszyscy kierujący zastosowali się do apelu o zachowanie trzeźwości za kierownicą, w trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego.

P.W.