Potrącenie pieszej na przejściu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Potrącenie pieszej na przejściu

Data publikacji 29.11.2017

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem mężczyzna potrącił pieszą, która z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godz. 16 na ul. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej jednostki wynika, że 17-letnia mieszkanka gm. Borki przechodząc przez jezdnię  na przejściu dla pieszych, została potrącona przez kierującego oplem. Autem  którym kierował 37-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego.

W wyniku wypadku 17-latka z obrażeniami ciała  została przewieziona do szpitala. W chwili wypadku kierujący pojazdem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.