Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 01.12.2017

Dzisiaj około godz. 05:30 na skrzyżowaniu drogi K-19 z ul. Brzostówiecką w Radzyniu Podlaskim kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon zderzył się z VW Golf. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafiło 3 osoby. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 05:30  na skrzyżowaniu drogi K-19 z ul. Brzostówiecką w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon, 25-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki VW Golf. 25-letni kierujący seatem jadąca od strony miejscowości Brzostówiec prawdopodobnie nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” nie udzielając pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą krajową kierującej VW. Drugim autem kierowała 39-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafiło 3 osoby. Kierująca VW oraz dwoje pasażerów z seata.

   Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.