Działania „prędkość” na terenie powiatu radzyńskiego - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Działania „prędkość” na terenie powiatu radzyńskiego

Data publikacji 05.01.2018

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz brawurowe zachowania na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków. Nadmierna prędkość stanowi zagrożenie dla kierujących pojazdami, pasażerów ale także pieszych i rowerzystów. W celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu funkcjonariusze radzyńskiej komendy przeprowadzą policyjną akcję „Prędkość”.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzone są przez radzyńskich policjantów dziś w godz. 6:00-22:00. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol czy nieprawidłowo wykonywane manewry. Na drogach, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, pojawi się więcej patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu.