Aktualności

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, spowodował kolizję

Data publikacji 06.01.2018

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim na ul. Chomiczewskiego. Kierujący samochodem osobowym marki VW Passat wyprzedzając na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z mercedesem, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo. Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:10 w Radzyniu Podlaskim na ul. Chomiczewskiego. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki, kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 24-letni mieszkaniec gm. Borki na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu podjął manewr wyprzedzania samochodu osobowego marki Mercedes, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo w ul. Nadrzeczną. Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski podróżując wraz z dwojgiem dzieci w wieku 6 i 8 lat. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze 24-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.