Działania „Alkohol i Narkotyki” - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 08.01.2018

Dzisiaj od godz. 6:00 do wtorku godz. 6:00 na drogach powiatu radzyńskiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”, która ma ogólnopolski charakter. Głównym jej celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Podczas akcji policjanci skoncentrują się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji.