Skręcał w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Skręcał w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu

Data publikacji 09.01.2018

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godz. 9:40 w Radzyniu Podlaskim na DK-19. Kierujący samochodem marki Peugeot Partner zderzył się z samochodem marki Audi. Mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu droga krajową audi. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. Policja po raz kolejny apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 9:40 na drodze K-19 w Radzyniu Podlaskim. Jak ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki kierujący samochodem marki Peugeot Partner, 35-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Audi A6, którym kierował 33-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. 35-latek na skrzyżowaniu wykonując  manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Lublina kierującemu audi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne i jeszcze tego samego dnia opuściły szpital.

Funkcjonariusze 35-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.