„Bezpieczne ferie” w powiecie radzyńskim - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

„Bezpieczne ferie” w powiecie radzyńskim

Data publikacji 07.02.2018

Radzyńska komenda otworzyła wczoraj swoje drzwi dla maluchów z przedszkola „Dzwoneczek” w Radzyniu Podlaskim. Dzieci z bliska mogły poznać pracę funkcjonariuszy oraz zobaczyć jakim sprzętem na co dzień dysponują radzyńscy policjanci. Choć za kilka dni tegoroczne ferie odejdą w zapomnienie, spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Okres ferii zimowych to dla dzieci i młodzieży czas na zabawę i odpoczynek od zajęć szkolnych, jednak nie tylko, jest to również możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przekonały się o tym maluchy z przedszkola „Dzwoneczek” w Radzyniu Podlaskim.

Uczestnicy zimowiska mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń naszej jednostki. Zobaczyli jak wygląda m. in. stanowisko kierowania, przyjazny pokój przesłuchań, sala odpraw czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak strzelnica. Dzieci mogły z bliska zaobserwować nie tylko miejsce pracy, ale również czynności wykonywane przez policjantów. Obejrzały także sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych. W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali obdarowani przez funkcjonariuszy elementami odblaskowymi.

Maluchy pełne wrażeń opuszczały radzyńską jednostkę. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.