Znaleziony kolejny niewybuch - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Znaleziony kolejny niewybuch

Data publikacji 05.04.2018

Wczoraj w pobliżu niezamieszkałego gospodarstwa w miejscowości Ossowa, gm. Wohyń odnaleziony został pocisk artyleryjski. O znalezisku poinformował policjantów dzierżawca posesji. Pocisk został zabezpieczony do czasu przyjazdu na miejsce saperów. Kolejny raz przypominamy o szczególnych środkach ostrożności w przypadku odnalezienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów.

Na przedmiot przypominający niewybuch natrafił w miejscowości Ossowa, gm. Wohyń dzierżawca gruntu. Mężczyzna powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczali znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jest to już kolejne tego typu znalezisko na terenie powiatu radzyńskiego. Odnalezione niewybuchy to pozostałości działań wojennych z okresu II wojny światowej. Pomimo tego, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska, aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.