Jechał pijany, uczestniczył w kolizji - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Jechał pijany, uczestniczył w kolizji

Data publikacji 09.04.2018

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca motoroweru, który wczoraj podróżował drogą powiatową w miejscowości Krasew. Dodatkowo mężczyzna okazał się poszkodowanym w kolizji drogowej. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie całego zdarzenia, którzy na miejsce wezwali policję. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 10:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że w miejscowości Krasew gm. Borki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty, który został ujęty przez świadków zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący skuterem mężczyzna, jadąc drogą powiatową, zderzył się z pojazdem m-ki VW Golf, którego kierująca wykonywała manewr cofania z wjazdu na posesję. Kiedy świadkowie wyczuli od kierowcy jednośladu alkohol, uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz wezwali policję. Kierowcą skutera okazał się 58-letni mieszkaniec gm. Ulan Majorat. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał również wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej. Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.