Potrącenie pieszego na DK-19 - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Potrącenie pieszego na DK-19

Data publikacji 10.04.2018

Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na DK-19 w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, potrącił pieszego. W wyniku wypadku 26-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło dziś, około godz. 6:40 w miejscowości Borki na DK-19. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 29-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, jadąc w kierunku Lublina, potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnie na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania.

W wyniku wypadku drogowego 26-letni pieszy, mieszkaniec gm. Borki doznał obrażeń ciała i został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. W chwili wypadku kierujący audi był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. W miejscu wypadku drogowego mundurowi wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.