Zderzenie trzech pojazdów na DK-63 - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Zderzenie trzech pojazdów na DK-63

Data publikacji 11.04.2018

Wczoraj na ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim na DK-63 doszło do zderzenia trzech pojazdów. W wyniku wypadku jedna osoba z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 10:35 na ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW 530, 21-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Renault Espace. Samochodem tym kierował 46-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto 46-latka uderzyło w stojącego przed nim peugeota. Kierowała nim 34-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski. Kobieta wykonywała manewr skrętu w lewo w ul. Zbulitowską i zatrzymała się w celu ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku.

Wszyscy kierujący pojazdami uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała kierująca pojazdem marki Peugeot i została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze 21-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. 

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.