Powiatowy finał konkursu BRD - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Powiatowy finał konkursu BRD

Data publikacji 10.05.2018

Wczoraj w Zespole Szkół w miejscowości Czemierniki odbyły się 41 powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe i gimnazja. Do udziału w konkursie zgłosiło się cztery drużyn ze szkół podstawowych oraz pięć drużyn z gimnazjów. W tym roku zawody składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy z zakresu ruchu drogowym, rowerowego toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwali radzyńscy policjanci.

Turniej przeprowadzony został w Zespole Szkół w miejscowości Czemierniki w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe i gimnazja. Do udziału w konkursie zgłosiło się cztery drużyny ze szkół podstawowych oraz pięć drużyn z gimnazjów. W tym roku zawody składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy z zakresu ruchu drogowym, rowerowego toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwali radzyńscy policjanci.Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, zaś w kategorii gimnazjów Publiczne Gimnazjum
w Czemiernikach. Najlepszym zawodnikiem turnieju w przedziale wiekowym "szkoły podstawowe" okazał się Paweł Cholewa z SP w Czemiernikach, natomiast zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów okazał się Maciej Król z gimnazjum w Czemiernikach.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat radzyński w etapie wojewódzkim, który to dla szkół podstawowych odbędzie się w Opolu Lubelskim, zaś dla gimnazjów w Zamościu.

Na zakończenie konkursu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Mariusz Jeruzalski pogratulował zwycięzcom oraz przekazał na ich ręce pamiątkowe puchary i dyplomy jednocześnie mobilizując w dalszym ciągu do popularyzacji tego typu przedsięwzięć.