Niecodzienna interwencja - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Niecodzienna interwencja

Data publikacji 13.05.2018

Wczoraj dyżurny radzyńskiej jednostki został powiadomiony, że po ulicach w centrum miasta biega sarna, która jest spłoszona i zdezorientowana. Po interwencji policjantów i myśliwych sarna została przewieziona w bezpieczne miejsce. Najprawdopodobniej zwierzę w poszukiwaniu pożywienia weszło na teren miasta a następnie na posesję, gdzie nie mogło sforsować ogrodzenia. Na szczęście pomoc przybyła na czas, a koziołkowi nic się nie stało.

Na miejscu interwencji około godz. 7:00  funkcjonariusze Wydziału Prewencji zobaczyli sarnę, która biegała niespokojnie po ogrodzonym parkingu przy ul. Chomiczewskiego i nie potrafiła wyjść na zewnątrz. Policjanci poprosili o pomoc myśliwych z Koła Łowieckiego 21 " Jeleń" w Radzyniu Podlaskim i wspólnymi siłami udało sie pomóc zwierzęciu. Koziołek został złapany w siatkę służącą do odławiania zwierzyny, a następnie przewieziony w bezpieczne miejsce przy kompleksie leśnym gdzie znalazł bezpieczne schronienie.

  Najprawdopodobniej zwierzę w poszukiwaniu pożywienia weszło na teren miasta a następnie na posesję,  gdzie nie mogło sforsować ogrodzenia. Na szczęście pomoc przybyła na czas, a koziołkowi nic się nie stało.