Wypadki na drogach powiatu - Aktualności - KPP Radzyń Podlaski

Aktualności

Wypadki na drogach powiatu

Data publikacji 14.05.2018

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu w ciągu minionego weekendu. W sobotę kierujący samochodem osobowym m-ki Mazda nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw passatem. Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę w Radzyniu Podlaskim. Kierująca rowerem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu dla samochodu osobowego. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godz. 21:30 w Tchórzewie gmina Borki, na drodze K-19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mazda 19-letni mieszkaniec gminy Serokomla, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym m-ki VW Passat. Drugim autem kierował 25-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W wyniku zderzenia trzy osoby doznały obrażeń ciała i przewiezione zostały do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego mazdą, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę K-19 nie zauważył prawidłowo jadącego od strony Radzynia Podlaskiego vw passata. Siła uderzenia była na tyle duża, że mazda została zepchnięta z drogi i wywróciła się na dach.

Funkcjonariusze 19-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed godz. 13 w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu drogi K-19 z ulicą Budowlanych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, 69-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski na skrzyżowaniu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu dla kierującej samochodem osobowym m-ki Hyundai doprowadzając do zderzenia. Hyundajem kierowała 52-letnia mieszkanka powiatu bialskiego. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała kierująca jednośladem i przewieziona została do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzo ne przez funkcjonariuszy potwierdziło, że uczestnicy obydwu zdarzeń byli trzeźwi. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelująo rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.